Nowe serwery Dell PowerEdge 12G

 

Dell w ubiegłym tygodniu zaprezentował nowe rozwiązania dla firm. Nowa oferta pomoże klientom na szybszą realizację założonych celów biznesowych. Cele te z kolei cały czas dynamicznie się zmieniają i kreują często nieprzewidywalne wymagania ze strony klientów. Rozwiązaniem jest stosowanie kompleksowych narzędzi IT, które oferuje m.in. firma Dell.


dell poweredge 12 serwery

 

Dell kreując nowe rozwiązania technologiczne dla firm zdecydowanie podniósł jeszcze wyżej poprzeczkę. Jak zapowiedzieli przedstawicie firmy nowe rozwiązania to prostsze zarządzanie i jeszcze większa wydajność.


Klienci oczekują wydajnej infrastruktury, która jest łatwa w zarządzaniu i pomaga szybciej realizować cele biznesowe. Przedstawiliśmy nowy zestaw rozwiązań z zakresu infrastruktury centrum danych, w którym kluczowe cechy występują w całym portfolio – od serwerów, przez przechowywanie danych po sieci” powiedział Brad Anderson, President, Enterprise Solutions Group w firmie Dell.


Nowe rozwiązania, których celem jest realizacja założeń biznesowych opierają się w głównej mierze na:

 

  • wydajnych i kompletnych rozwiązaniach IT na rynku;
  • wsparciu dla sieci 10 Gigabit Ethernet w obrębie produktów Dell: serwerów, przechowywania danych i rozwiązań sieciowych;
  • zwiększeniu do 10 razy wydajności aplikacji wspierających podejmowanie decyzji i analityki biznesowej (obsługa 10GbE w serwerach, rozwiązaniach sieciowych i do przechowywania danych).
  • wprowadzeniu dwunastej generacji serwerów PowerEdge 12G z innowacjami ukierunkowanymi na potrzeby klientów.
  • wprowadzeniu nowych macierzy do przechowywania danych EqualLogic, które oferują jeszcze większą pojemność oraz wsparcie dla sieci 10 Gigabit Ethernet.

 

Nowe rozwiązania udało się wprowadzić dzięki połączeniu strategicznych przejęć, między innymi firmy Force10. Brad Anderson, President, Enterprise Solutions Group w firmie Dell uważa, że  "Ukierunkowana na klientów, dwunasta generacja serwerów PowerEdge, a także rozwiązania do przechowywania danych w połączeniu z drugą generacją narzędzi do zarządzania, wbudowaną w serwery Dell dostarcza jedne z najpotężniejszych i najłatwiejszych w zarządzaniu rozwiązań centrum danych na rynku.”

 

Nowe Dell PowerEdge 12G


Dell opracował nowe rozwiązania dla serwerów PowerEdge 12G (dwunastej generacji typu blade, rack i tower). Jak twierdzą przedstawiciele firmy administrowanie i zarządzanie serwerami nie było jeszcze tak łatwe. Najważniejsze zmiany w nowej generacji serwerów PowerEdge to rozszerzona architektura Fluid Data (Dell Express Flash zapewnia dzięki pierwszym dostępnym na rynku dyskom SSD PCIe o pojemnościach 175GB i 350GB wymianę bez przerywania pracy „hot swap” oraz 10,5 razy więcej transakcji na sekundę w Microsoft SQL Server niż w przypadku przechowywania danych na tradycyjnych magnetycznych nośnikach HDD), optymalizacja i automatyzacja podstawowych zadań związanych z zarządzaniem (dzięki drugiej generacji oprogramowania do zarządzania nowe serwery Dell PowerEdge wymagają nawet do 85,5% mniej nakładu prac oraz 86% mniej czasu związanego z manualnymi czynnościami konfiguracyjnymi) oraz energooszczędność.

 

Dell nie podaje na chwilę obecną szczegółowej specyfikacji, ze względu na oczekiwaną premierę procesorów Intel Xeon E5. Wiemy natomiast, że w środowiskach mocno zwirtualizowanych, nowy serwer DELL T620 oraz PowerEdge R620 obsługują do 24 slotów pamięci, które można rozszerzyć do 768GB RAM. R720xd obsługuje ponadto 24 2,5 calowe nośniki lub 12 sztuk 3,5 calowych dysków twardych.

 

Dwunasta generacja serwerów PowerEdge firmy Dell będzie dostępna według uzyskanych informacji w najbliższym czasie. Rozwiązania sieciowe 10GbE firmy Dell są już dostępne w sprzedaży.