• Monitor Dell UltraSharp PremierColor
    Monitor Dell UltraSharp PremierColor

Dell zaprezentował nową serię monitorów UltraSharp PremierColor. Wśród nich znalazł się 30-calowy monitor oznaczony symbolem U3014.

Wśród nowych monitorów Dell pojawią się także nieco mniejsze konstrukcje jak 29-calowy U2913WM. Bazuje on na proporcjach 21:9.

Design monitorów Dell  UltraSharpo PremierColor jest prosty i klasyczny. Idealnie wpisuje się w narzuconą przez Micheala Della filozofię marki. Ale nie o wygląd w tym wypadku chodzi. Najważniejszym parametrem wspomnianych monitorów jest reprodukcja kolorów i odpowiednie, dedykowane profesjonalistom przekątne. W tym przypadku monitory Dell nie zawodzą.

Największy monitor - Dell U3014 może poszczycić się rozdzielczością 2560×1600 pikseli i "roboczym" stosunkiem boków (16:10). Producent dedykuje ten monitor przede wszystkim projektantom CAD/CAM, grafików, specjalistów DTP, ale również graczy. Specyfikacji na chwilę obecną nie znamy, a cena proponowana przez producenta to 1500$.

Z kolei monitor Dell U2913WM posiada bardzo rzadko spotykane proporcje (21:9) i stanowi alternatywę dla 2 monitorów. Jego zalety z pewnością odkryją graficy. To także idealny monitor dla maklerów giełdowych czy analityków. Cena 999$.

Do oferty Della dołączyć ma także mniejszy U2413, cechujący się odwzorowaniem palety AdobeRGB w 99 procentach i stuprocentowym pokryciem sRGB. Podobnie jak w powyższych przypadkach, znajdzie się tu 12-bitowy procesor, pozwalający uzyskać 1.07 miliarda kolorów. Jego cena plasować się będzie w okolicach kwoty 599$.

Sprawdź najnowsze monitory Dell dostępne w ofercie sklepu Dell Promocje.