Serwery firmy Dell w obudowie typu Tower zostały opracowane z myślą o zapewnieniu uniwersalnej elastyczności i możliwości ich rozbudowy. Odznaczają się znakomitym stosunkiem ceny do wydajności. Ich kupno dedykowane jest przede wszystkim jako rozwiązania dla małych lub średnich firm. Duże przedsiębiorstwa ze względu na swoją specyfikę działania bez problemu znajdą dla nich zastosowanie - są idealne do rozwiązań dla biur w odległych placówkach i oddziałach.

Dell Poweredge T410

Jednym z takich serwerów jest Dell Poweredge T410. Został zaprojektowany w celu uzyskania wysokiej wydajności i elastyczności, które są niezbędne w rozwijających się firmach oraz zdalnych lokalizacjach, gdzie priorytetem jest elastyczność i uproszczone zarządzanie systemem. Dell Poweredge T410 wyposażony został w procesory nowej generacji firmy Intel z serii Intel Xeon 5500.

Do zalet T410 zaliczyć można między innymi możliwość stosowania do 6 dysków twardych  (3.5” lub 2.5”), Zainstalowana pamięć DDR3 zapewnia maksymalną wydajność. Zostały także opracowane specjalne rozwiązania w celu optymalnego wykorzystania energii oraz uproszczenia zarządzania systemem. Ponadto serwer jest przystosowany do zaawansowanych funkcji wirtualizacji.

 

Przemyślana konstrukcja


PowerEdge T410 wykorzystuje wyjątkowe rozwiązania firmy Dell, które gwarantują niezawodność systemu. Wszystkie składniki układu zostały umieszczone w taki sposób, aby dostęp do poszczególnych portów interfejsu i zasilaczy był jak najbardziej dogodny. Umożliwia to łatwą instalację i modernizację serwera w przyszłości. Solidna i zwarta obudowa jest cicha, dodatkowo z przodu umieszczony został funkcjonalny wyświetlacz LCD. Ułatwia on monitorowanie i kontrolę poszczególnych zasobów serwera.

 

Optymalny pobór energii


Odpowiednie zestrojenie poboru energii i wydajności jest jedną z główną zalet  PowerEdge T410. Całość konstrukcji oparta jest na technologii i standardach Energy Smart. Technologia ta zapewnia wysoką wydajność przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia energii.

 

Uproszczone zarządzanie systemem


W serwerze PowerEdge T410 zastosowano nowej generacji Dell OpenManage. To pakiet narzędzi do zarządzania i poprawy efektywności operacji. Podejście firmy Dell do zarządzania systemami ma na celu dostarczenie właściwie zarządzanych platform, opartych na standardach, wraz z kompleksowym zestawem narzędzi opartych na standardach, służących do aktywnego zarządzania w ramach cyklu użytkowania technologii informatycznych. Rozwiązania firmy Dell w zakresie serwerów, pamięci masowej, sieci, klientów i drukarek pomagają w uproszczeniu i zautomatyzowaniu administracji zasobami technologicznymi, a także pomagają w kontrolowaniu inwestycji informatycznych. Dodatkowo Dell Management Console (DMC) wspomagane przez technologię firmy Symantec zostało opracowane z myślą o wszystkich funkcjach, od podstawowych aplikacji do zarządzania składnikami sprzętowymi po zaawansowane zarządzanie zasobami przedsiębiorstwa. Rozwiązanie to oparte jest na centralnej konsoli oferującej pełen zakres funkcji, od zarządzania podstawowymi składnikami sprzętowymi po zaawansowane możliwości w skali całego przedsiębiorstwa. Konsola DMC umożliwia pełen przegląd instalacji, inwentaryzacji, monitorowania oraz aktualizacji infrastruktury informatycznej użytkownika — z uwzględnieniem serwerów, pamięci masowych, stacji roboczych, komputerów przenośnych, urządzeń sieciowych, drukarek oraz pozostałych urządzeń firm innych niż Dell.

 

Sprawdź cenę serwera Dell Poweredge T410 w naszym sklepie.

 

Parametry techniczne:


Processors Latest Dual-Core or Quad-Core Intel® Xeon® 5500 Series Processors
Processor Sockets 2
Front Side Bus or
HyperTransport
Intel® QuickPath Interconnect (QPI)
L2/L3 Cache 4MB and 8MB
Chipset Intel 5500 Chipset
Memory Up to 64GB (8 DIMM slots*): 1GB/2GB/4GB/8GB DDR3 800MHz, 1066MHz or 1333MHz
I/O Slots 4 PCIe x 8 (x4 routing), 1 PCIe x 16 (x8 routing)
Drive Controller Chipset based SATA, SAS 5/E, LSI2032 (for tape only), SAS 5/iR (for tape only)
RAID Controller Optional PERC 6/i SAS/SATA controller with 256MB cache, PERC 6/E and SAS 6/iR (Adapter)
Drive Bays
6x 3.5” Cabled Hard Drives
Or
6x 3.5” Hot-swap Hard Drives
Or
6x 2.5” Hot-swap Hard Drives
And
2x 5.25” drive bays for DVD-ROM, DVD+/-RW, or TBU
Maximum Internal
Storage
Up to 6 TB SATA or Near Line SAS
Hard Drives
3.5” SATA ( 7.2K rpm) 160GB, 250GB, 500GB, 750GB, 1000GB
3.5” Near Line SAS ( 7.2K rpm) 500GB, 750GB, 1000GB
3.5” SAS (15K rpm) 146GB, 300GB, 450GB
3.5” SAS (10K rpm) 600GB
2.5” SAS (10K rpm) 73GB, 146GB, 300GB
2.5” SATA SSD 25GB, 50GB
Tape Support RD1000, DAT-72, LTO2-L, LTO3-060, LTO4-120, External versions also available.
Network Interface
Cards
Embedded Dual-port Broadcom® NetXtreme II™ 5716 Gigabit Ethernet
Power Supply
Non-Redundant PSU, 525W (80+)
Optional Redundant PSU, 580W (80+ GOLD)
Availability Quad-pack LED Diagnostic or LCD diagnostic with hot-swap HDD chassis; TPM; optional hot-swap hard drives; optional hotswap
redundant power supply; optional PERC 6/i RAID controller with battery-backed cache; tool-less chassis
Video Integrated Matrox G200
Remote Management
BMC, IPMI2.0 compliant
Optional iDRAC6 Enterprise, iDRAC6 Express
Systems Management Dell OpenManage
Rack Support Tower only (5U rack via 3rd party tray)
Operating Systems
Microsoft® Windows Server®
Microsoft® Windows Standard Business Server
Novell SUSE® Linux®
Red Hat® Linux® Enterprise